Derin EmlakEsenyurt Konut Mağdurları Ankara’ya Gidiyor

Post Featured Image

Esenyurt Konut Mağdurları Ankara’ya Gidiyor

İstanbul Esenyurt ilçesinde yaşanan konut dolandırıcılığı mağdurları, seslerini duyurmak için Ankara’ya gidiyor.

Konut satışında, en çok satış sağlanan Esenyurt, konut mağduriyetinde de başı çekiyor. Yarım kalmış büyük toplu konut projelerinin yoğun görüldüğü Esenyurt’tan konut alan ilçe sakinleri 8 yılı bulan mağduriyetlerini yetkililere duyurmak için Ankara’ya gidiyor.

İçerisinde; Osmanlı İnşaat, Bulut İnşaat, Makrom Yapı gibi firma mağdurlarının oluşturduğu grup, seslerini yetkililere duyurmak için 20 Kasım’da Ankara’ya gitme kararı aldıklarını bildirdiler.

Mağdurlar tarafından yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “YÜCE MECLİSİMİZE SAYIN VEKİLLERİMİZ SEKİZ YILDIR ÇÖZÜLEMEYEN 130 BİN İNSANIN HAKKININ TEMİNİ İÇİN YÜCE MECLİSİMİZDEN YARDIM TALEP EDİYORUZ. KÖTÜ NİYETLİ MÜTEAHİTLER İMAR SORUNUNDA BAHANE EDEREK PARASINI ALDIKLARI EVLERİ N TAPULARINI VERMEMEKTE İNSANLARDAN YENİDEN PARA İSTEMEKTE VE BAŞKALARINA SATMAYA TEŞEBBÜS ETMEKTE .KONUYU ÇOK KARMAŞIK HALE GETİRİP İŞİN İÇİNE MAFYA YIDA KATARAK İNSANLARI SİNDİRMEKTE VE KANUNLAR İLE İNSANLAR İLE ALAY EDERCESİNE BU DOLANDIRCILIK KUMPASINI İLERİYE TAŞIYARAK HER GÜN YENİ MAĞDURLAR YARATILMAKTADIR. ARAMIZDA ŞEHİT AİLELERİ MAĞDUR VE ÖZÜRLÜ AİLERİ ÇOK SAYIDA EMEKLİ AİLELERİ VARDIR BİR ÖMÜR BİRİKİMİNİ YALANDAN KAMPANYALAR İLE ÖRNEĞİN ŞEHİT AİLESİNE İNDİRİM EMEKLİYE İNDİRİM 3 ÇOCUKLAYA İNDİRİM GİBİ İSİMLER ALTINDA ONBİNLERİ ALDATARAK SOYMUŞLARDIR. BU SORUN TOPLUMSAL KANGRENE DÖNMÜŞ MALESEF MAHKEMELER UZADIKÇA UZAMAKTA SORUNLAR GENİŞLEYEREK ARTMAKTA BU SIRADA VATANDAŞLAR ARASINDA VEFAT EDENLER BU SORUN YÜZÜNDEN DAĞILAN AİLELER ÇOCUKLARININ YAŞAMINI VE EĞİTİMİNİ KALİTESİNDEN VAZGEÇMEK ZORUNDA KALAN AİLELER HER GÜN SIKINTILAR İLE BOĞUŞMAK ZORUNDA KALMAKTADIR. KONU ANCAK MECLİSİN KARAR ALARAK ÇÖZEBİLECEĞİ BİR BOYUTA ULAŞMIŞTIR.YÜCE MECLİSİMİZDEN YÜZ OTUZ BİN VATANDAŞIMIZIN BU KANGREN OLAN SORUNUNU ÇÖZÜMÜ YÖNÜNDE ADIM ATMASINI HAK SAHİPLERİNİN HAKKININ İADESİ İÇİN YAPILMASI GEREK DÜZENLEMELERİN YAPILMASINI YÜCE MECLİSİMİZDEN ARZ EDİYORUZ. YÜCE MECLİSE KONUYU ANLATMAK İÇİN BİLGİ VE BELGELER İLE SİZLERE SUNUM YAPMAYA HAZIRIZ BİZLERİ DİNLEMENİZİ ARZ EDİYORUZ.